Soovitused imiku suutervise hoidmiseks

Vastsündinul puuduvad suus hambaauke tekitavad bakterid – need saadakse enamasti lähedastelt. Bakterite ülekandumist endalt lapsele ei ole võimalik täielikult vältida, kuid mida hiljem ja väiksemas koguses see toimub, seda parem.

Kui lapse lutt kukub maha, siis tuleb lutti loputada veega, mitte oma suus puhtaks teha. Kui lapsele anda lisatoitu, siis seda lapse enda lusikaga, mitte sama lusikaga, millega ise lapse toitu maitstud sai. 

Hambapesuga tuleb alustada kohe, kui esimesed piimahambad igemest paistavad. Imiku hambaid tuleb pesta üks kord päevas. Vali selline aeg, kui lapsel on hea tuju. Oluline on see, et hambapesust kujuneks meeldiv harjumus ning hambad saaksid hambakatust puhtaks. 

Hambapesu harjutamist on mugav alustada silikoonist näpuharja või sõrme ümber keeratud marlilapiga. Edaspidi võib kasutada pehmete harjaste ja väikese peaga hambaharja. 

Päris alguses ei ole hambapastat vaja kasutada ning piisab lihtsalt puhastamisest. Kui lapsel on suus juba ka tagumised piimahambad, siis võib kasutada riisitera suurust kogust hambapastat (500...1000 ppm fluoriidi). 

Magaval lapsel võta rind või lutipudel suust. Ära anna lapsele lutipudelist magusaid jooke. Lisatoiduga alustades eelista magusatele puuviljapüreedele köögiviljapüreesid. 

Lapse hambaid pestes uuri neid (kas on tekkinud värvuse muutust, täppe, mis pestes maha ei tule). Kui märkad midagi sellist, siis tuleb minna hambaarsti juurde. Õigeid nõuandeid järgides on hilisemaid probleeme võimalik ennetada. 

Pildi allikas: Freepik 
Veebiseminaride visuaalid 2

Veebiseminar “Tervete hammaste saladused” on mõeldud inimesele, kes soovib parandada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib omandada korrektsed võtted igapäevaseks koduseks suuhügieeniks.

Tegemist on veebiseminari salvestusega, mis kestab ca kaks tundi. Juhised veebiseminarile ligi pääsemis…

Lisa ostukorvi
Hambasõbralik toitumine 6
Veebiseminar "Hambasõbralik toitumine" on mõeldud inimesele, kes soovib täiendada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib paremini mõista toitumise ning suutervise vahelisi seoseid.

Tegemist on 13.04.2024 toimunud veebiseminari salvestusega, seminar kestab 1 tund ja 50 minutit. Juhised järel…
Lisa ostukorvi
Igkaanepilt
Selleks, et suures jõuluootuses ei läheks hammaste eest hoolitsemine meelest ning hammaste hoidmisega seotud teadmiste pagas hoopis kasvaks, on hambaarst Estelle Miller ja illustraator Merle Laht pannud kokku advendikalendri, mis on mõeldud just lastele.

Hambatarkuste advendikalender koosneb 24 v…
Lisa ostukorvi
Eelmine
Tegutsemine hambatrauma korral
Järgmine
Koduste vahenditega hammaste valgendamine? Väljamõeldis või hoopis võimalik?