Antibiootikume tuleb võtta vastavalt arsti ettekirjutusele

Hambaarst kirjutab tavaliselt antibiootikumi (AB) siis, kui on tegemist infektsiooniga või on selle tekkeks kõrge risk.

Antibiootikume kasutatakse bakterite põhjustatud haiguste ravimiseks, viirustele AB ei mõju. Oluline on AB võtta täpselt nii nagu arst on juhendanud. AB ei ole valuvaigisti!

Kui sulle on määratud AB kuur 7 päevaks ning tunned juba varem, et hakkab parem, siis ära jäta AB kuuri pooleli. Kui jätad kuuri pooleli, siis võib tekkida olukord, kus osa haigustekitajatest jääb ellu ning muteerub. Nii võib tekkida olukord, kus järgmisel korral AB enam ei toimi, sest bakterid on muutunud ning AB toimeainele nadenam ei reageeri (tekib resistentsus). Erandiks on olukorrad, mil tekib allergia või väga ägedad kõrvaltoimed. Sellisel juhul võta ühendust oma arstiga.

Pea meeles, et AB ei ravi hambajuurealust põletikku, ainult leevendab selle sümptomeid. Pärast ägedate põletikunähtude taandumist vajab hammas ravi, vastasel juhul võib põletiku sümptomite ägenemine korduda. 

Pildi allikas: Freepik
Veebiseminaride visuaalid 2
Soovid hoida oma hambad kaua terved, aga tunned, et infot on palju ja segadust veel rohkem

Veebiseminar "Tervete hammaste saladused" on loodud just sulle – olgu sul juba kogemusi või oled alles teekonna alguses. Seminar annab sulle selged ja koheselt kasutatavad juhised, kuidas igapäevaselt oma ha…
Lisa ostukorvi
Hambasõbralik toitumine 6
Veebiseminar "Hambasõbralik toitumine" on mõeldud inimesele, kes soovib täiendada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib paremini mõista toitumise ning suutervise vahelisi seoseid.

Tegemist on 13.04.2024 toimunud veebiseminari salvestusega, seminar kestab 1 tund ja 50 minutit. Juhised järel…
Lisa ostukorvi
Igkaanepilt
Selleks, et suures jõuluootuses ei läheks hammaste eest hoolitsemine meelest ning hammaste hoidmisega seotud teadmiste pagas hoopis kasvaks, on hambaarst Estelle Miller ja illustraator Merle Laht pannud kokku advendikalendri, mis on mõeldud just lastele.

Hambatarkuste advendikalender koosneb 24 v…
Lisa ostukorvi
Eelmine
Kas hambaauk võib ise ära paraneda?
Järgmine
Koduste vahenditega hammaste valgendamine – väljamõeldis või hoopis võimalik?