Ära jäta oma igemeid unarusse

Igemepõletiku korral veritseb ige juba kergel kokkupuutel – näiteks hambaid pestes või hammaste vahesid puhastades. Põletikus igemed on turses ja punetavad – suus on justkui peopesa suurune lahtine haav. 

Igemepõletikku põhjustavad bakterid, mis paljunevad hambakatus. Seega, igemepõletikul on võimalik tekkida siis, kui hammaste puhastamine suus on ebapiisav. Kehv suuhügieen on enamiku suu- ja hambahaiguste põhjuseks. 

Igemepõletiku ravimata jätmisel saavad kahjustada ka hammast ümbritsevad koed, selle tulemusel igemed taanduvad ja hambad muutuvad tundlikuks ning liikuvaks.

Haiguse teke ja kulg võivad “hiilida” märkamatult, sest mõnikord põletiku tunnused igemetes ei anna endast märku ning haigus avastatakse juhuslikult.

Hambaarst aitab märgata igemepõletikku ning õpetada korrektseid hammaste puhastamise võtteid heaks suuhügieeniks.


Pildi allikas: Freepik
Veebiseminaride visuaalid 2

Veebiseminar “Tervete hammaste saladused” on mõeldud inimesele, kes soovib parandada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib omandada korrektsed võtted igapäevaseks koduseks suuhügieeniks.

Tegemist on veebiseminari salvestusega, mis kestab ca kaks tundi. Juhised veebiseminarile ligi pääsemis…

Lisa ostukorvi
Hambasõbralik toitumine 6
Veebiseminar "Hambasõbralik toitumine" on mõeldud inimesele, kes soovib täiendada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib paremini mõista toitumise ning suutervise vahelisi seoseid.

Tegemist on 13.04.2024 toimunud veebiseminari salvestusega, seminar kestab 1 tund ja 50 minutit. Juhised järel…
Lisa ostukorvi
Igkaanepilt
Selleks, et suures jõuluootuses ei läheks hammaste eest hoolitsemine meelest ning hammaste hoidmisega seotud teadmiste pagas hoopis kasvaks, on hambaarst Estelle Miller ja illustraator Merle Laht pannud kokku advendikalendri, mis on mõeldud just lastele.

Hambatarkuste advendikalender koosneb 24 v…
Lisa ostukorvi
Eelmine
Põletava suu sündroom
Järgmine
Adenoid ja mandlid