Kas hambaravi raseduse ajal on tervisele ohutu?

Rasedus ei ole hammaste ravimisel vastunäidustuseks. Ema hambavalu ning põletikulised protsessid suus on lapsele kahjulikumad, kui vajalik raviprotseduur. 

Levinud on arvamus, et raseduse ajal naise hambad lagunevad. Enamasti on põhjus hoopis selles, et enne rasedust on hambad jäänud ravimata ning raseduse ajal hambaarstile pöördudes tulevad välja vanad probleemid, millel puudub seos rasedusega. 

Hambaarsti tuleb rasedusest kindlasti teavitada, et oleks võimalik hinnata sinu suutervise olukorda ning panna paika parim raviplaan.

Raseduse ajal on parim aeg hambaraviks II trimestril, kui riskid lootele on minimaalsed, tulevasel emal ei ole probleeme iiveldusega ning lamav asend ei ole veel liialt ebamugav.

Esimesel trimestril võiks hambaarsti juures piirduda hammaste kontrolli ja puhastamise, hügieenivõtete õppimise ning esmaabi protseduuridega.

Raseduse I trimestril on soovituslik tuimastust vältida kõrge katkemisohuga raseduse puhul.

Raseduse viimasel trimestril on soovituslik tuimastust vältida naistel, kellel on kõrge enneaegse sünnituse risk. 

Vajadusel võib teha väikseid röntgenülesvõtteid, nende kiirgusdoos on väga väike. Kõhupiirkonda saab hajuskiirguse eest röntgenülesvõtet tehes kaitsta vastava kaitsepõllega.

Edasi tasub lükata protseduure, mis ei ole raseduse ajal vältimatud, näiteks hammaste valgendamine, esteetiline hambaravi, plaaniline hammaste eemaldamine (nt tarkusehambad) ning implantaatide asetamine.

Pildi allikas: Freepik
Veebiseminaride visuaalid 2

Veebiseminar “Tervete hammaste saladused” on mõeldud inimesele, kes soovib parandada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib omandada korrektsed võtted igapäevaseks koduseks suuhügieeniks.

Tegemist on veebiseminari salvestusega, mis kestab ca kaks tundi. Juhised veebiseminarile ligi pääsemis…

Lisa ostukorvi
Hambasõbralik toitumine 6
Veebiseminar "Hambasõbralik toitumine" on mõeldud inimesele, kes soovib täiendada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib paremini mõista toitumise ning suutervise vahelisi seoseid.

Tegemist on 13.04.2024 toimunud veebiseminari salvestusega, seminar kestab 1 tund ja 50 minutit. Juhised järel…
Lisa ostukorvi
Igkaanepilt
Selleks, et suures jõuluootuses ei läheks hammaste eest hoolitsemine meelest ning hammaste hoidmisega seotud teadmiste pagas hoopis kasvaks, on hambaarst Estelle Miller ja illustraator Merle Laht pannud kokku advendikalendri, mis on mõeldud just lastele.

Hambatarkuste advendikalender koosneb 24 v…
Lisa ostukorvi
Eelmine
5 asja, mida paljud suuhügieeni kohta ei tea
Järgmine
Probleemid alalõualiigestega