Kuidas hakata rohkem naeratama?
Aga kuidas siis hakata rohkem naeratama?
Esiteks on võimalik rohkem naeratamist harjutada.
✨ Harjuta naeratamist peegli ees. Naeratamisega on täpselt nagu teiste harjumustega – sa pead neid regulaarselt tegema, et saaksid nendes väga heaks ning loomulikuks. Harjutamisega kaob aja jooksul ka ebakindlus. Naerata endale peegli ees igal hommikul ning proovi naeratada nii, et tunned ennast loomulikult ja mugavalt. Kui oled leidnud selle “naeratuse”, mis sulle meeldib, siis proovi meelde jätta, milline tunne on su näos, kui niimoodi naeratad. Nii on tulevikus seda naeratust lihtsam korrata.
✨ Mõtle mõne toreda mälestuse peale või inimesele, kellest hoolid või keda armastad. See ei ole saladus, et olles rõõmsad kipume ka naeratama ning naeratus, mis tuleb heast emotsioonist, on ka loomulik.
✨ Jälgi teisi inimesi, kes naeratavad. Kui tihti ta naeratab? Mille peale? Kas siis kui ütled talle midagi naljakat? Või isegi siis, kui öeldu ei ole naljakas? Kui tunned, et selline naeratamine on siiras, meeldiv, enesekindel, siis proovi selliseid naeratamise mustreid ka oma igapäevases suhtluses kasutama hakata.
✨ Leia endale “koostööpartner”. See võib olla keegi pereliige, sõber, töökaaslane. Keegi, kelle seltskonnas veedad palju aega ning kes saaks anda sulle selle viimase “tõuke” või “meeldetuletuse” naeratamiseks. Võite kokku leppida oma salajase sõna või viipe, mis tuletaks sulle meelde, et nüüd võiks naeratada ka. Ning ära pane pahaks, kui “koostööpartner” sind ootamatult naeratama suunab, ise ju palusid seda.
✨ Leia endale trigger, mis sind naeratama paneb. See on midagi sarnast “koostööpartnerile”, aga hoopis eseme või fraasi kujul. Selleks triggeriks võib olla meeldetuletusega kirjake klaviatuuril või iga “palun” või “aitäh”. Kui oled endale triggeri välja valinud, siis pead iga kord seda nähes või kuuldes naeratama – ainult nii saad tekitada endale teadliku harjumuse naeratada.
✨ Naerata ka võõrastele inimestele, sest naeratus on nakkav. Proovi ning sa näed, et (peaaegu kogu) maailm naeratab sulle vastu.
✨ Pea päevikut ning pane sinna kirja põhjuseid, mis panid sind naeratama. Seda päevikut on ka tulevikus hea lugeda.
✨ Treeni oma näolihaseid, sest see võib olla abiks loomulikumalt naeratamiseks.
Näiteks proovi sellist harjutust: Võta pliiats ning aseta see huulte vahele. Ava suu ning lase pliiatsil vajuda nii kaugele hammastest taha poole kui võimalik. Nüüd hammusta pliiatsile ning hoia seda paigal. Hoia pliiatsit sellises asendis 30 sekundit ning korda seda harjutust iga päev.
✨ Naerata kuni sa naeratadki päriselt. Alguses on naeratamine võõras, kuid seda piisavalt harjutades muutub see loomulikuks. Ära anna alla.
Naeratamiseks võid proovida ka järgmiseid nippe:
✨ Mõtle asjade peale, mis teevad sind rõõmsaks ja õnnelikuks
✨ Kuula muusikat, mis sulle meeldib
✨ Väldi negatiivseid inimesi
✨ Leia endale hobi, mis loob sulle võimaluse võtta aega iseendale
✨ Ole spontaanne
✨ Tee iga päev midagi head
✨ Võta aega naermiseks – vaata naljakaid videoid, loe koomikseid, veeda aega sõpradega
✨ Ümbritse end pere ja sõpradega