Miks meil on tarkusehambad ning miks nende suhu lõikumine on nii vaevarikas?

Teadlased on välja pakkunud hüpoteesi: Kauges minevikus oli inimese toidulaud teistsugune ning toitu pidi rohkem närima. Varakult kaotatud hammaste kohale said lõikuda uued tagumised hambad ehk tarkusehambad. 

Kaasaegse inimese toitumisharjumused ning sellest tulenevalt ka lõualuude anatoomia on kauge minevikuga võrreldes muutunud. Just sellepärast ei pruugi tarkusehambad kaasaegse inimese lõualuusse ära mahtuda ning põhjustavad rohkem ebamugavusi kui kasu. 

Pildi allikas: Freepik
Veebiseminaride visuaalid 2
Soovid hoida oma hambad kaua terved, aga tunned, et infot on palju ja segadust veel rohkem

Veebiseminar "Tervete hammaste saladused" on loodud just sulle – olgu sul juba kogemusi või oled alles teekonna alguses. Seminar annab sulle selged ja koheselt kasutatavad juhised, kuidas igapäevaselt oma ha…
Lisa ostukorvi
Hambasõbralik toitumine 6
Veebiseminar "Hambasõbralik toitumine" on mõeldud inimesele, kes soovib täiendada oma teadmisi suutervise teemadel ning soovib paremini mõista toitumise ning suutervise vahelisi seoseid.

Tegemist on 13.04.2024 toimunud veebiseminari salvestusega, seminar kestab 1 tund ja 50 minutit. Juhised järel…
Lisa ostukorvi
Igkaanepilt
Selleks, et suures jõuluootuses ei läheks hammaste eest hoolitsemine meelest ning hammaste hoidmisega seotud teadmiste pagas hoopis kasvaks, on hambaarst Estelle Miller ja illustraator Merle Laht pannud kokku advendikalendri, mis on mõeldud just lastele.

Hambatarkuste advendikalender koosneb 24 v…
Lisa ostukorvi
Eelmine
Laste hambaravi üldnarkoosis
Järgmine
Millal peaksin kasutama hambaniiti?