Hambatarkuste blogist leiad suutervise-teemalist lugemist. 
Selleks, et blogipostituste vahel paremini orienteeruda, võid kasutada märksõnu, mille leiad siit ⬇️ 

Millal peaksin kasutama hambaniiti?

Hea suuhügieeni hoidmiseks ei piisa vaid hambaharjaga hammaste pesemisest. Puhastada tuleb ka hammaste vahesid, sest sinna hambaharja harjased ei ulatu. Kõige levinumad hambavahede puhastamiseks kasutatavad vahendid on hambaniit ja hambavaheharjakesed. 


Seda, kas peaksid kasutama hambaniiti või hambavaheharjakesi, konsulteeri oma hambaarstiga. Kindlasti täpsusta visiidil üle ka sinule sobiva vahendi õige kasutamistehnika. 


Hammaste vahesid peab puhastama üks kord päevas, soovituslikult õhtul enne hambapesu. Kui hammaste vahed on katust puhtad, siis saab hambapastas sisalduv fluoriid tugevdada hambaemaili. 

Kui enne hambapesu jääb vahede puhastamiseks aega liiga vähe, siis võib neid puhastada ka mingil muul hetkel päeva jooksul. Ükskõik mis hetkel puhastamine on parem kui puhastamata jätmine. 

NB! Ära kasuta toidujäänuste eemaldamiseks või hambavahede puhastamiseks hambatikku! Hambatikk võib kahjustada või lõhkuda igemeid. 

Pildi allikas: Freepik
Loe lisaks

Kasutatud hambaniit viska prügikasti, mitte WC-potti

Paljudes majapidamistes visatakse kasutatud hambaniit WC-potti. Torumeestele tekitab sellise väikse asja WC-potti viskamine aga asjatut tööd.

Hambaniidid on tehtud nailonist või teflonist ning mitte kumbki nendest materjalidest ei lahustu vees. Niit jääb veega alla lastes tõenäoliselt mõne väikese takistuse taha kinni ja võib kehvade asjaolude kokkulangemisel pusasid moodustada. See kulmineerub peagi kas mõne veeavarii või kanalisatsioonisüsteemi ummistusega. 

Pildi allikas: Freepik
Loe lisaks